Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2017

27 maja 2017 r. na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego „Zalew” w Łapanowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Uczestniczyły w nich cztery drużyny męskie (OSP Łapanów, OSP Sobolów, OSP Tarnawa i OSP Wolica) oraz jedna Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – z Tarnawy. Sędziami głównymi zawodów byli dwaj przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Bochni, pomagali im druhowie z gminy Lipnica Murowana.
Zawody rozpoczęło złożenie meldunku przez Komendanta Gminnego druha Pawła Kaczmarczyka Prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Łapanowie Robertowi Rojowi. Następnie na wniosek prezesa uczczono minutą ciszy strażaków, którzy w ubiegłym tygodniu zginęli w trakcie pełnienia służby.
Druhowie rywalizowali w dwóch kategoriach: sztafecie z przeszkodami oraz części bojowej, polegającej na jak najszybszym rozwinięciu linii wodnej. Wszystkie jednostki udowodniły dobre przygotowanie do zawodów, pokazały także wielką determinację i zaangażowanie.
Na zakończenie zawodów sędzia główny mł. asp. Grzegorz Nowak odczytał protokół. W kategorii drużyn męskich zwyciężyła jednostka OSP Sobolów, II miejsce zajęła OSP Łapanów, na III pozycji uplasowała się OSP Tarnawa, poza podium znaleźli się druhowie z Wolicy. W kategorii MDP drużyna z Tarnawy nie miała konkurencji. Wszystkim drużynom Prezes Zarządu Oddziału Gminnego wraz z radnymi Rady Gminy wręczył dyplomy, puchary, statuetki i nagrody – węże gaśnicze, które z pewnością będą służyć druhom w działaniach bojowych. Po raz pierwszy wręczony został okazały puchar przechodni, ufundowany, podobnie jak pozostałe nagrody, przez wójta Roberta Roja. Otrzymała go jednostka OSP Sobolów.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Łapanów na szczeblu powiatowym, który najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu na boisku sportowym w Nowym Wiśniczu.

Źródło: Strona Gminy Łapanów

Komentowanie jest wyłączone.