Kamyk. Strażacy z OSP Łapanów ratowali kładkę na Stradomce przed zerwaniem, usuwali dwa potężne konary

W piątek tuż po godzinie 12 strażacy z OSP Łapanów interweniowali na kładce w Kamyku. Wysoka woda Stradomki zagrażała tymczasowej przeprawie, ponieważ na jej konstrukcji zawisły dwa potężne konary. Poziom Stradomki był niepokojąco wysoki już w czwartek:

MASAKRA! Nie ma żartów! Oto kładka w Kamyku. Film od Czytelnika. Wrzucajcie swoje i uważajcie

Opublikowany przez Mój Łapanów Czwartek, 23 maja 2019

W piątek strażacy z OSP Łapanów wyciągali dwa ogromne konary za pomocą stalowych lin.

Poziom Stradomki w piątek o 13.10 wynosił 305 cm (stan alarmowy to 350 cm). W nocy z czwartku na piątek rzeka miała rekordowo wysoki poziom: 386 cm. Na szczęście, kładka nie została uszkodzona, chociaż wprowadzono zakaz korzystania z niej z uwagi na wysoki poziom rzeki.

Źródło: Gazeta Krakowska