Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – edycja 2017

9 marca w Łapanowie zostały przeprowadzone eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – edycja 2017. Rywalizacja przebiegała w 3 kategoriach – szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, składała się z 2 etapów – pisemnego oraz ustnego. W skład jury wchodzili: druh Robert Roj – przewodniczący, druh Dariusz Włudyka – sekretarz, druh Paweł Kaczmarczyk – członek, druh Zbigniew Hejmo – członek oraz druh Piotr Mazanek – członek.
W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy odpowiadali na 25 pytań, zróżnicowanych ze względu na grupę wiekową. Po 3 najlepsze osoby w każdej kategorii kwalifikowały się do drugiego etapu (w najmłodszej grupie 3 uczniów zdobyło równorzędne trzecie miejsce, w związku z czym 5 osób zakwalifikowało się do drugiego etapu).
Wyniki pierwszego etapu:
I grupa wiekowa (10-13 lat)
1. Małgorzata Piwowarczyk – ZS w Tarnawie (19 pkt)
2. Dominika Tabak – ZS w Tarnawie (18 pkt)
3. Filip Kołodziej – PSP w Cichawce (16 pkt)
Faustyna Jaworska – PSP w Cichawce (16 pkt)
Paweł Statek – PSP w Cichawce (16 pkt)
II grupa wiekowa (14-16 lat)
1. Gabriela Wójcik – ZS w Tarnawie (24 pkt)
2. Patrycja Hejmo – ZS w Tarnawie (18 pkt)
3. Szymon Stalmach – ZS w Tarnawie (18 pkt)
III grupa wiekowa (17-19 lat)
1. Adrian Furtak – CKZiU w Łapanowie (12 pkt)
2. Paulina Kaczmarczyk – CKZiU w Łapanowie (10 pkt)
3. Kamil Pally – CKZiU w Łapanowie (10 pkt)
W drugim etapie uczestnicy odpowiadali na 3 pytania: 2 teoretyczne oraz 1 polegające na wskazaniu i omówieniu zastosowania wylosowanego sprzętu strażackiego. Etap ten wyłonił zwycięzców poszczególnych kategorii:
I grupa wiekowa (10-13 lat)
1. Małgorzata Piwowarczyk – ZS w Tarnawie (32 pkt)
2. Paweł Statek – PSP w Cichawce (15 pkt)
3. Filip Kołodziej – PSP w Cichawce (12 pkt)
4. Dominika Tabak – ZS w Tarnawie (8 pkt)
5. Faustyna Jaworska – PSP w Cichawce (8 pkt)
II grupa wiekowa (14-16 lat)
1. Gabriela Wójcik – ZS w Tarnawie (36 pkt)
2. Patrycja Hejmo – ZS w Tarnawie (31 pkt)
3. Szymon Stalmach – ZS w Tarnawie (27 pkt)
III grupa wiekowa (17-19 lat)
1. Adrian Furtak – CKZiU w Łapanowie (26 pkt)
2. Paulina Kaczmarczyk – CKZiU w Łapanowie (16 pkt)
3. Kamil Pally – CKZiU w Łapanowie (15 pkt)

Komentowanie jest wyłączone.